Zaawansowane zdalne kursy języka greckiego i łacińskiego

22.09.2023

Międzywydziałowe Studium Języków Obcych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza kleryków i studentów Wydziału Teologicznego w roku akademickim 2023/2024 na zaawansowane kursy języka greckiego i łacińskiego prowadzone online w przyjaznej atmosferze.

Zajęcia z języka łacińskiego są przewidziane głównie dla kleryków IV roku i trwają 60 godzin. Mają na celu rozwijanie kompetencji językowych studentów, przede wszystkim przez różne formy pracy z tekstem, a także ćwiczenia powtórzeniowe. Dobór treści jest zależny od zapotrzebowania uczestników. Kurs prowadzi p. mgr Agnieszka Caba, filolog klasyczny, doświadczona tłumaczka łaciny kościelnej, redaktorka tekstów, wieloletni pedagog. Planowany termin: środa, 15:00-16:30.

Zajęcia z języka greckiego przeznaczone są dla studentów po podstawowym kursie (15 lub 30 godzin). Trwają w sumie 120 godzin (2 lata) i skoncentrowane są na grece koine, a w trakcie kursu student zdobywa umiejętności związane z rozumieniem tekstów Nowego Testamentu oraz ojców Kościoła. Prowadzi je p. dr Bogusława Frontczak, filolog klasyczny, teolog liturgista, entuzjastka zdalnych metod nauczania. Planowany termin dla III roku: czwartek, 13:15-14:45, a kurs dla studentów po trzech semestrach nauki: czwartek, 15:00-16:30.

Na zajęcia zapraszamy również Państwa ze Szkoły Doktorskiej i licencjatu kanonicznego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

agnieszka.caba@upjp2.edu.pl