Egzamin kończący lektorat

language-4647558_640.png

Schemat egzaminu kończącego lektorat przeprowadzanego w formie zdalnej od r.a. 2020/21

Schemat, przebieg i kryteria oceniania egzaminu kończącego lektorat języka angielskiego, przeprowadzonego w formie zdalnej

Pliki do pobrania
Język francuski
Pliki do pobrania

Schemat egzaminu z j. łacińskiego przeprowadzanego w formie zdalnej

I . Większość kierunków (kursy 120 godzin, kurs 180 godz., zajęcia indywidualne prowadzone z BON-u) 

  1. Tekst egzaminacyjny jest oryginalnym, ewentualnie preparowanym tekstem łacińskim o określonej ilości słów- 80-100 dla kursów 120 godzinnych, 130-150 dla kursu Teologii Kapłańskiej. Studenci mogą dostać tę samą bądź różne wersje tekstu.
  2. Tekst egzaminacyjny student otrzymuje w momencie rozpoczęcia egzaminu i jest on udostępniany studentowi: albo przez aktywność "Zadanie", albo przez czat prywatny, albo drogą mailową.
  3. Podczas egzaminu studenci mają do dyspozycji pomoce i słowniki elektroniczne (słownik klasyczny, słownik kościelny - ks. Jougana, słowniki dostępne na stronach internetowych, np. słownik łaciny średniowiecznej, narzędzia i tabele gramatyczne). 
  4. Podczas egzaminu studenci powinni mieć włączoną kamerę.
  5. Podczas egzaminu prowadzący jest dostępny w aplikacji Teams, na wypadek pytań lub wątpliwości ze strony zdających egzamin. 
  6. Czas części pisemnej egzaminu: 90 minut dla kursów 120 godzinnych, 120 minut dla kursu 180 godz. W przypadku wątpliwości co do samodzielności pracy studenta czy nieprzewidzianych trudności technicznych jest możliwa część ustna w kilka lub kilkanaście godzin po zakończeniu części pisemnej (część ustna może być także następnego dnia po części pisemnej)- do ustalenia przez zainteresowane strony. W trakcie ewentualnej części ustnej jest możliwe dokładniejsze dopytanie studenta i zmiana otrzymanej już oceny z części pisemnej na finalnie wyższą.  
  7. Prace egzaminacyjne są przesyłane przez aplikację Teams w określonym terminie.  Jeśli wystąpiłyby problemy techniczne z platformą praca może zostać przesłana pocztą elektroniczną na adres prowadzącego.
  8. Jeżeli po stronie studenta lub prowadzącego pojawią się poważne i mające wpływ na całość egzaminu problemy techniczne, możliwe jest ponowne podejście studenta do egzaminu w terminie ustalonym z prowadzącym. Jeżeli pojawią się problemy techniczne z aplikacją Teams, mogą być wykorzystane inne dostępne możliwości komunikacji (inna platforma, e-mail, kontakt telefoniczny).
  9. Części pisemna i ustna prowadzone w aplikacji Teams mogą być rejestrowane (uczestniczący w egzaminie studenci są wtedy o tym fakcie informowani przez prowadzącego i aplikację Teams).  
  10. Egzaminy mogą być przeprowadzone w terminie zerowym, czyli nie wcześniej niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem sesji (15.06.2021 w roku ak. 2020/21). 

    II. Prawo Kanoniczne

  1. Teksty egzaminacyjne składają się z dwóch części: 

     a) część 1: tekst oparty na fragmencie tekstu opracowanego w czasie translatorium w sem. 6 (do ok. 100 wyrazów) - będzie to fragment tekstu z translatorium ze zmianami wprowadzonymi przez prowadzącego; 

    b) część 2: tekst pochodzący z tego samego źródła co teksty na translatorium, dostosowany do tematu lub dziedziny w obrębie prawa kanonicznego, podanych przez Studenta na początku semestru 6 (do ok. 50 wyrazów); np. jeżeli student podał jako temat "Wikariusz parafialny w prawie kanonicznym" i na translatorium były omawiane fragmenty podręcznika Franc. Xav. Verntz SJ,  P. Vidal SJ, Ius Canonicum, v. II: De personis, ed. 3, Romae 1943, to w części drugiej będzie fragment z tego źródła nie opracowywany na translatorium.  

    2.Czas części pisemnej egzaminu: 120 minut; jest przewidziana część ustna w kilka lub kilkanaście godzin po zakończeniu części pisemnej (część ustna może być także następnego dnia po części pisemnej).  

   3.Podczas egzaminu studenci mają do dyspozycji pomoce i słowniki elektroniczne (słownik klasyczny, słownik kościelny - ks. Jougana, słowniki dostępne na stronach internetowych, np. słownik łaciny średniowiecznej, narzędzia i tabele gramatyczne).  

   4.Podczas egzaminu prowadzący jest dostępny w aplikacji Teams, na wypadek pytań lub wątpliwości ze strony zdających egzamin.  

   5.Teksty egzaminacyjne w części pierwszej są wybierane losowo (dokładnie w dniu egzaminu w arkuszu Excel do nazwisk osób      przystępujących do egzaminu są przypisywane losowo przez funkcję programu Excel numery tekstów, numery nie będą się                  powtarzać - każdy zdający w części pierwszej będzie miał inny tekst); w części drugiej teksty przydzielane są przez prowadzącego,    ponieważ zależą od tematu wskazanego przez studenta.  

   6.Zestawy oraz lista nazwisk z numerami przypisanych tekstów są publikowane w kursie na platformie Moodle (w postaci:                pierwszy  link do strony z przypisaniem osób do tekstów, drugi link do folderu zawierającego zestawy - każdy zestaw w osobnym        pliku Worda do pobrania przez studenta, w wypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów zestaw może zostać przesłany pocztą        elektroniczną).  

   7.Prace egzaminacyjne są przesyłane przez zdających utworzonym do tego celu w zadaniu na platformie Moodle - zadanie ma          określony termin oddania (120 minut po rozpoczęciu części pisemnej egzaminu i udostępnieniu zestawów egzaminacyjnych). Jeśli      wystąpiłyby problemy techniczne z platformą praca może zostać przesłana pocztą elektroniczną na adres prowadzącego.  

   8.Jeżeli po stronie studenta pojawią się problemy techniczne, możliwe jest ponowne podejście takiego studenta do egzaminu w        terminie ustalonym z prowadzącym.  

   9.Jeżeli pojawią się problemy techniczne z aplikacją Teams, mogą być wykorzystane inne dostępne możliwości komunikacji (inna    platforma, e-mail, kontakt telefoniczny).  

   10.Części pisemna i ustna prowadzone w aplikacji Teams mogą być rejestrowane (uczestniczący w egzaminie studenci są wtedy o    tym fakcie informowani przez prowadzącego i aplikację Teams). 

 

Pliki do pobrania

JĘZYK NIEMIECKI

Język niemiecki
Pliki do pobrania
Pliki do pobrania
egzamin_j_wloski_2021.pdf 126.67KB [ .pdf ]

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

informacje o cookies

Zapisano