Egzamin ogólnouczelniany - maj 2024

03.04.2024

Egzamin ogólnouczelniany potwierdzający znajomość języków nowożytnych – forma stacjonarna

Egzamin potwierdzający poziom B2 lub B2+

17 maja 2024 (piątek) o godz. 9.30-11.30

Sala 201 w budynku przy ul. Franciszkańskiej 1 (budynek dydaktyczny UPJPII)
Egzamin ogólnouczelniany przeznaczony jest dla:

1. Studentów, którzy zdali już egzamin w ramach lektoratu języka nowożytnego w latach ubiegłych na poziomach niższych (np. A1, A2, B1), a obecnie, po uzupełnieniu wiadomości, powinni zdać egzamin potwierdzający znajomość języka na poziomie B2 lub B2+.
 2. Studentów, którzy po zdaniu egzaminu ogólnouczelnianego z języka nowożytnego na poziomie B2 lub B2+ chcieliby w kolejnym roku akademickim rozpocząć naukę innego języka obcego (w tym również języka od podstaw).

Na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu Student otrzyma z MSJO stosowne zaświadczenie potwierdzające znajomość języka na danym poziomie i będzie zobowiązany przedstawić je w swoim sekretariacie (informacja niezbędna do wygenerowania suplementu ukończenia studiów).

Przypominamy, że student kończący I stopień studiów musi mieć potwierdzony poziom B2, a kończący jednolite studia magisterskie musi mieć potwierdzony poziom B2+.

Osoby chętne do przystąpienia do egzaminu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego Formularz zgłoszeniowy (link) do dnia 13.05.2024 r. i przesłanie lub dostarczenie go do sekretariatu MSJO: ul Franciszkańska 1, pokój 014 A, e-mail: msjo@upjp2.edu.pl

UWAGI DODATKOWE:

1) Egzamin nie jest przeznaczony dla studentów, którzy w roku akademickim 2023/24 zdają egzamin z języka nowożytnego w ramach typowych zajęć lektoratowych i nie zastępuje on egzaminu kończącego standardowy lektorat.
 2) Szczegółowe wymagania oraz informacje odnośnie zakresu materiału przewidzianego na poszczególnych poziomach (B2, B2+) dla kilku wiodących języków można znaleźć pod poniższymi linkami:

j. angielski link
j. francuski link
j. niemiecki link
j. rosyjski link
j. hiszpański link
j. włoski link

3) Zdany egzamin ogólnouczelniany nie zwalnia studenta z konieczności realizacji lektoratu kończącego się egzaminem.